Το τριήμερο 26 με 29 Δεκεμβρίου ο Αθλητικός Όμιλος Προσοτσάνης βρέθηκε στο Βελιγράδι όπου και συμμετείχε στο διεθνές τουρνουά χειροσφαίρισης αναπτυξιακών ηλικιών «TROFEJ GRADA BEOGRADA» με τα τμήματα των παγκορασίδων Α και Β καθώς και των παμπαίδων Α.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/ao-prosotsanis-servia2.jpg)
Στο τουρνουά συμμετείχαν ομάδες από την Σερβία, την Σλοβενία, το Μαυροβούνιο και την Κροατία.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/ao-prosotsanis-servia4.jpg)
Η αποστολή του Α.Ο.Προσοτσάνης αποτελούνταν από 70 άτομα, αθλητές, προπονητές και συνοδούς. Το τουρνουά ήταν υψηλού επιπέδου και οι προπονητές μας (Δρανόβαλης-Κιάκος-Λαζαρίδου-Σεβδίλη) μπόρεσαν να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των τμημάτων, καθώς βρέθηκαν αντιμέτωπα με ομάδες από χώρες με σημαντική παράδοση στην χειροσφαίριση.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/ao-prosotsanis-servia1-1024x768.jpg)
Στον ελεύθερο χρόνο μεταξύ των παιχνιδιών υπήρξε ξενάγηση στα σημαντικότερα αξιοθέατα της πόλης του Βελιγραδίου.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-dounavis1-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-dounavis2-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-gipedo-erythrou-astera1-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-gipedo-erythrou-astera2-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-gipedo-partizan1-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-gipedo-partizan2-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-mouseio-erythrou-astera1-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-mouseio-erythrou-astera2-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-mouseio-erythrou-astera3-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-mouseio-partizan1-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-mouseio-partizan2-300x199.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/aoprosotsanis-mouseio-partizan3-300x199.jpg)