Από το αρχείο του Γιώργου Νάτση
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/166.jpg)
Σε αυτό το τουρνουά ήτανε νικητές όλοι!!
Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθη το τουρνουά Μπάσκετ ανθρωπιάς και αγάπης την Τετάρτη, 3 Ιουλίου 2013 στο κλειστό γήπεδο ΄΄Κραχτίδη΄΄, που διοργάνωσε η Τοπική Διοίκηση της ΙΡΑ Δράμας της Διεθνούς Ένωσης Αστυνομικών (I.P.A.), σε συνεργασία με τα συνδικαλιστικά σωματεία του Νομού Δράμας (Αστυνομικών Υπαλλήλων, Συνοριακών Φυλάκων, Απόστρατων Αστυνομικών και την Ένωση Αξ/κών Ανατ. Μακεδονίας & Θράκης) με τη συμμετοχή Αστυνομικών της Α.Δ. Δράμας, που τιμήσανε τη μνήμη του αδικοχαμένου συναδέλφου τους «ΑΝΔΡΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ Γεώργιου», ο οποίος την 17-6-2013 στο Δίστομο Βοιωτίας τραυματίστηκε θανάσιμα από πυρά αδίστακτων κακοποιών, κατά την εκτέλεση της υπηρεσίας του.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/065-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/264-2-1024x616.jpg)
Ο σκοπός επετεύχθη καθώς ανταποκρίθηκαν πολλοί στο κάλεσμα αυτό και τα έσοδα από την πώληση των εισιτηρίων (2 Ευρώ) της εκδήλωσης θα δοθούν στην οικογένεια του αποβιώσαντος , δηλ. στα δύο ανήλικα παιδιά και τη σύζυγό του, η οποία είναι έγκυος στον 8ο μήνα.
Το κύπελλο κατέκτησε η ομάδα της ΟΠΚΕ σε έναν αγώνα θρίλερ, με αντίπαλο την ομάδα του Τ.Α. Δράμας, όπου μέχρι το τέλος πήγαινε καλάθι-καλάθι, αλλά αυτό έχει μικρή σημασία γιατί όλοι συμμετέχοντες ανέβηκαν πολύ ψηλά και ήτανε νικητές.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/300.jpg)
Το Dramania.gr ήταν εκεί και συγχαίρει όλους τους διοργανωτές και συμμετέχοντες για το μήνυμα αγάπης , ανθρωπιάς και αλληλεγγύης που έστειλαν, μέσω του ομαδικού αθλητισμού.
Εικόνες
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/002.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/008.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/009.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/019-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/033-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/037-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/042.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/045-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/061-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/152.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/166-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/170.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/173-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/193-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/208.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/246.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/252.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/258.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/264.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/275.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/276.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/280.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/292.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/302.jpg)