Από το αρχείο του Γιώργου Νάτση πριν 11 χρόνια.
Στη Κομοτηνή βρέθηκε το απόγευμα της Δευτέρας, 4 Ιουνίου 2012 η ομάδα των παλαιμάχων Δόξας Δράμας για την φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο την ομάδα των παλαιμάχων ΑΕ Κομοτηνής.
Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο Πανθρακικού όπου ύστερα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι προσφέροντας πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους η ομάδα των παλαιμάχων Δόξας επικράτησε με σκορ 3-2 δείχνοντας σε πόσο καλή κατάσταση βρίσκονται. Οι Μαυραετοί έχουν ξεχάσει πότε έχασαν τελευταία φορά!
Πριν τον αγώνα η ΑΕ Κομοτηνής τίμησε τους Αρχοντή Κατσαρίδη και Κώστα Βασιλακάκη, καθώς και οι δύο αγωνίστηκαν με τη φανέλα της Δόξας και του Πανθρακικού.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/12/021.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/12/020-2.jpg)
Η ΔΟΞΑ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕ : ΦΙΛΙΠΠΟΥ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ, ΜΕΛΕΚΙΔΗ ,ΑΣΛΑΝΙΔΗ, ΦΛΕΓΓΑ, ΜΑΛΛΙΟ ,ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ, ΠΑΧΑΤΟΥΡΙΔΗ ,ΚΑΤΣΑΡΙΔΗ ,ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗ ΚΩΣΤΑ ,ωσ αλλαγές ΕΠΑΙΞΑΝ και ΟΙ ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ Βασίλειος.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/12/010-3.jpg)
Οι παλαίμαχοι Δόξας ευχαριστούν θερμά τους ανθρώπους της ΑΕ Κομοτηνής, για την άψογη φιλοξενία που έτυχαν.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/12/008-3.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/12/016.jpg)