Από το αρχείο του Γιώργου Νάτση
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9285.jpg)
Καμία απόσταση δεν είναι μικρή, καμία προσπάθεια δεν είναι λίγη, κανένας ρυθμός δεν είναι αργός-Τρέχω και μαθαίνω την πόλη μου!
Την Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016 στις 19:00 στην Πλατεία Ελευθερίας ξεκίνησε μια όμορφη βόλτα από φίλους του τρεξίματος και του βαδίσματος, σε γνωστά ιστορικά ορόσημα της Δράμας, που διοργάνωσε o Σύλλογος Δρομέων Υγείας Δράμας – Drama Runners, στα πλαίσια των δράσεων της Ευρωπαϊκής Διοργάνωσης του “NOW WE MOVE” που έχει οριστεί σε ευρωπαϊκό επίπεδο εκτός των άλλων και η “EUROPEAN FITNESS DAY”.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9293.jpg)
Κατά τη διάρκεια της διαδρομής των 3 χιλιομέτρων έγιναν ολιγόλεπτες στάσεις και δόθηκαν πληροφορίες για τα σημεία-μνημεία ενδιαφέροντος από την Λένα Δελημπαλτά.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9226.jpg)
Ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Δράμας –Drama Runners υποσχέθηκε ότι στο μέλλον θα ξαναγίνουν τέτοιες αθλητικές δραστηριότητες.
Περισσότερες φωτογραφίες μπορείτε να δείτε εδώ( Dramania/Facebook).
Ακολουθούν φωτογραφίες στη γκαλερί και βίντεο.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9216.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9220.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9221.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9222.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9247.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9259.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9262.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9263.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9276.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9277.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9287.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9296.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9338.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9340.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9358.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9359.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/04/SAM_9371.jpg)