Ο Δήμος Προσοτσάνης την Πέμπτη 13 Ιουλίου 2023, ημέρα έναρξης των Πολιτιστικών και Αθλητικών Εκδηλώσεων “Προφήτης Ηλίας 2023”, βράβευσε αθλητές και αθλήτριες της Προσοτσάνης που διακρίθηκαν στα αθλήματά τους το 2023.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5831-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5834-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5835-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5845-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5846-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5847-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5851-1024x678.jpg)
Την εκδήλωση προλόγισαν ο Δήμαρχος Προσοτσάνης κ. Θεόδωρος Αθανασιάδης, ο Αντιπεριφερειάρχης Δράμας κ. Γρηγόρης Παπαεμμανουήλ, ο Πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου ΑΜΘ κ. Χρήστος Παπαθεοδώρου και η Αντιπρόεδρος της ΔΗ.Κ.Ε.Π. κα Ελένη Ακριτίδου.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5838-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5841-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5842-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5844-1024x678.jpg)
Βραβεύθηκαν αθλητές του ΑΣ Tαεκβοντό Άτλαντας Προσοτσάνης για τις επιτυχίες τους σε Πανελλήνια και Παγκόσμια Πρωταθλήματα, καθώς και για τη συμμετοχή τους στην Εθνική Ομάδα.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5854.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5855.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5856.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5857.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5858.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5859.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5860.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5862.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5863.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5864.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5865.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5866.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5868.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5870.jpg)
Στη συνέχεια, βραβεύθηκαν αθλητές για τις ατομικές διακρίσεις στο άθλημά τους το 2023.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5872.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5873.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5874.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5875.jpg)
Ακολούθησε βράβευση του Παπαδόπουλου Ιάκωβου, αθλητή του Μοτοσυκλετιστικού Συλλόγου Προσοτσάνης, για τη συμμετοχή του στην Εθνική Ομάδα Motocross.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5877-1024x678.jpg)
Στη συνέχεια, βραβεύθηκαν οι αθλήτριες του Αθλητικού Ομίλου Προσοτσάνης για την κατάκτηση της 3ης θέσης στην κατηγορία Παγκορασίδων Α’, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5879-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5880-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5881-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5882-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5883-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5884-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5885-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5886-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5887-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5888-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5889-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5890-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5891-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5892-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5894-1024x678.jpg)
Τέλος, βραβεύθηκαν τα κορίτσια του Γενικού Λυκείου Προσοτσάνης, τα οποία κατέκτησαν -για 2η συνεχόμενη χρονιά και 5η συνολικά- το Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Χάντμπολ.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5895-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5896-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5897-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5898-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5899-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5900-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5901-1024x678.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/07/DSC_5902-1024x678.jpg)