Το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 19:30 στον αύλειο χώρο του Ιερού Ναού των Εισοδίων της Θεοτόκου Χωριστής θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση μνήμης για τα θύματα της Γ΄ Βουλγαρικής Κατοχής – παρουσίαση του βιβλίου «Μνήμες …, Ειρήνης Χάριν».
(Σε περίπτωση κακοκαιρίας η εκδήλωση θα γίνει στον ίδιο χρόνο στην παρακείμενη αίθουσα – Αναγνωστήριο του Μουσικοδραματικού Συλλόγου Χωριστής «Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΘΕΙΣΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ».)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/09/ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-1024x636.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/09/ΑΦΙΣΑ-688x1024.jpg)