Η Εφορεία Αρχαιοτήτων Δράμας σε συνεργασία με τον Ιδρυτή του ΠΕΛΙΤΙ διοργανώνει την εκδήλωση με τίτλο: « Η ΙΣΤΟΡΊΑ ΜΑΣ ΜΈΣΑ ΑΠΌ ΤΟ ΤΑΞΊΔΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΏΝ ΣΠΌΡΩΝ» , ΤΕΤΑΡΤΗ 12-6-2024, ΩΡΑ 20.00
ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΔΡΑΜΑΣ Ομιλίες: Παναγιώτης Σαϊνατούδης : « Ιστορίες με σπόρους από τον κ.Παναγιώτη Σαϊνατούδη, ιδρυτή του Πελίτι»Βασιλική Πουλιούδη: « Ταξίδι των φυτικών καταλοίπων με αναφορές από προϊστορικά και ιστορικά νοικοκυριά»
Στην εκδήλωση συμμετέχει η ορχήστρα καθηγητών παραδοσιακής μουσικής του Ωδείου Δράμας.
Η εκδήλωση υποστηρίζεται από την Π.Ε. Δράμας.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/06/447968282_25974505142163216_4138637969818319636_n-605x1024.jpeg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/06/448163774_25973952685551795_1797425429752658666_n-1024x655.jpeg)