Από το αρχείο του Γιώργου Νάτση
Ξέρεις από Vespa; Η γνωστή ατάκα για το πασίγνωστο δίτροχο.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_4675.jpg)
Η κίτρινη Vespa (ΚΧ-73 , μοντέλο 1986) που βλέπουμε συχνά στον περιφερειακό του Κορυλόβου κοντά στο λατομείο του Πατρικαλάκη, είναι του Χρήστου Μικέλη (γνωστός ως Βλάχος), καθώς ο ίδιος στους πρόποδες Κορυλόβου είναι ιδιοκτήτης αγροκτήματος.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_4668.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_7648.jpg)
Ο ίδιος μας δήλωσε ότι είναι λάτρης της Vespa εδώ και πολλά χρόνια και είναι η 3η μηχανή που πέρασε από τα χέρια του.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_7640.jpg)
Την προτιμάει γιατί είναι το καλύτερο δίτροχο εργαλείο, άνετη και συνδυάζει ευκολία στην οδήγηση, δεν βγάζει βλάβες, δεν έχει μάστορα και δεν σε αφήνει καθόλου.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_7643.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/SAM_4560.jpg)
Το ευχαριστούμε πολύ που φωτογραφήθηκε με μεγάλη χαρά και αρκετή διάθεση για το Dramania.gr