Από το αρχείο του Γιώργου Νάτση
Ξεκίνησε χθες, 8 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 19.00 μέσα σε μια κατάμεστη από κόσμο αίθουσα της Λέσχης Αξ/κών Φρουράς Δράμας, το πρώτο μάθημα για τη νέα χρονιά με θέμα: «Δεύτερη Βουλγαρική Κατοχή» που διοργάνωσε η Διεθνής Ένωση Αστυνομικών I.P.A. Δράμας, στα πλαίσια των πολιτιστικών της εκδηλώσεων,σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Εφέδρων Αξιωματικών Ν.Δράμας, την Εταιρεία Δραμινών Μελετών και τον Ανώτερο Διοικητή Φρουράς Δράμας.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3533.jpg)
Ομιλητής ήταν κ. Δημήτριος Πασχαλίδης Ε.Τ. Σχολικός Σύμβουλος και Συγγραφέας
Η παρακολούθηση των μαθημάτων είναι Δωρεάν και απευθύνεται σε όλους τους Δραμινούς πολίτες.
Επόμενο μάθημα θα είναι την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 19:00 στην Λ.Α.Φ. Δράμας με Θέμα: ¨ Βυζαντινοί Αυτοκράτορες και Αξιωματούχοι στη Δράμα: Ιστοριογραφικές, σιγιλογραφικές και επιγραφικές μαρτυρίες ¨ με ομιλητή τον Νικόλαο Γεωργιάδη, Φιλόλογος Διδάκτωρ Βυζαντινής Ιστορίας.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/16651161_10211386529159477_675600708_o.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/16651424_10211386528879470_1846926738_o.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3524.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3526.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3527.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3534.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3535.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3538.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3540.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3544.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3546.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_3547.jpg)