![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/024-2.jpg)
Από το αρχείο του Γιώργου Νάτση
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/080-3.jpg)
Με σύμμαχο τον πολύ καλό καιρό και παρουσία κόσμου κάθε ηλικίας γέμισε πρωινές ώρες σήμερα Δευτέρα, 28η Οκτωβρίου 2013 η Εθνικής Αμύνης στην Δράμα, για την καθιερωμένη μαθητική και στρατιωτική παρέλαση .
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/123-4.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/295.jpg)
Αμέσως μετά την επιμνημόσυνη δέηση έγινε κατάθεση στεφάνων από τους επισήμους μπροστά από το άγαλμα Ελευθερίας στον δημοτικό κήπο.
Στις 12:00΄ ξεκίνησε η παρέλαση επί της οδού Εθνικής Αμύνης, ενώπιον των Αρχών από μαθητές, σπουδαστές, προσκόπους, αντιπροσωπείες Πολιτιστικών Συλλόγων Ν. Δράμας , Οργανώσεις και Τμήματα των Ενόπλων Δυνάμεων.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/086-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/152-3.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/273.jpg)
Ακολουθούν φωτογραφίες και βίντεο από την μαθητική παρέλαση!
Βίντεο
Εικόνες
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/030-4.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/057.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/069-5.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/075-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/086-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/090-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/091-3.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/092-6.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/099-3.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/115-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/117-4.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/123-5.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/129-3.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/138-4.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/140-4.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/145-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/146-4.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/154-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/157-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/160-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/161-3.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/178-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/189-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/201-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/213.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/216.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/221-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/222-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/230.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/231-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/233-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/238-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/246-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/253-3.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/256-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/260.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/262.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/266-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/275-2.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/282-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/291-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/10/300-2.jpg)