Από το αρχείο του Γιώργου Νάτση
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6580.jpg)
Με λαμπρότητα και κάθε πνευματική κατάνυξη εορτάστηκε και φέτος στις 7 & 8 Νοεμβρίου 2016, η πανήγυρη στον παλαιό και ιστορικό ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών Μιχαήλ και Γαβριήλ, στα Ελληνοβουλγαρικα σύνορα στον εγκαταλελειμμένο οικισμό του Ακρινού, δημοτικού διαμερίσματος Καταφύτου του Δήμου Κ. Νευροκοπίου Δράμας.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6512.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6584.jpg)
Πλήθος πιστών από όλη της Ελλάδα παρευρέθηκε στον πανηγυρικό εσπερινό το απόγευμα της Δευτέρας άλλα και το πρωί της Τρίτης για να λάβουν την χάρη και την προστασία των αρχαγγέλων.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6609.jpg)
Μεταξύ άλλων στην Αρχιερατική Θεία Λειτουργία παρευρέθηκαν, ο Δήμαρχος Κ. Νευροκοπίου κ. Β. Γιαννόπουλος, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Γ. Σαββίδης, ο Διευθυντής Αστυνομικής Διεύθυνσης Δράμας κ Γ. Καϊπάκης , Ο Διοικητής του Α.Τ. Κ. Νευροκοπίου κ. Σ. Ιωαννίδης, ο Διοικητής του 518 ΤΠ, Ο Διοικητής του Πυροσβεστικού Τμήματος κ. Δ. Μενεμενλής, ο Διοικητής και Υποδιοικητής της Φύλαξης Συνόρων του Γκότζε Ντέλτσεφ.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6629.jpg)
εικόνες
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6481.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6489-2-1024x630.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6489.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6490.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6494.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6496.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6505.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6507.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6509.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6510.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6513.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6520.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6522.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6524.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6531.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6552.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6555.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6557.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6568.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6576-683x1024.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6595.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6600.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6607-683x1024.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6615.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6617-683x1024.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6618.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6625-1.jpg)
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_6633.jpg)