Μια ερώτηση για την Προσοτσάνη έγινε στο επεισόδιο της Τετάρτης 25 Ιανουαρίου 2023 του τηλεπαιχνιδιού The Chase, που προβάλλεται στον τηλεοπτικό σταθμό MEGA.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/prosotsani-the-chase1.jpg)
Συγκεκριμένα, η παρουσιάστρια του τηλεπαιχνιδιού Μαρία Μπεκατώρου ρώτησε τον παίκτη “Σε ποια περιφερειακή Ενότητα βρίσκεται η ιστορική κωμόπολη Προσοτσάνη;” με τις επιλογές από τις οποίες έπρεπε να επιλέξει ο παίκτης να είναι “Δράμας”, “Καστοριάς” και “Φλώρινας”.
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/prosotsani-the-chase2.jpg)
Ο παίκτης δεν γνώριζε την απάντηση και επέλεξε στην τύχη “Φλώρινας”, όμως «Ο Αδέκαστος Επιθεωρητής» απάντησε σωστά!
![](https://www.dramania.gr/wp-content/uploads/2023/01/prosotsani-the-chase3.jpg)
Για την ιστορία, ο παίκτης δεν κατάφερε να κερδίσει τον chaser και να περάσει στον τελικό.
Μπορείτε να δείτε ολόκληρο το επεισόδιο εδώ.